Oficiální stránky volnočasového spolku VČAS - Volný Čas A Sranda
Letní tábor pro děti 2019

Letní tábor pro děti 2019

Pojeďte s námi na „Ostrov snů“

Za dobrodružstvím do rekreačního střediska v Bílém Potoce pod Smrkem jedeme již potřetí. Tento krásný areál, obklopen přírodou, nám nabízí kvalitní zázemí pro strávení dvou prázdninových týdnů. Děti jsou ubytované v dřevěných chatičkách většinou po čtyřech. K dispozici máme i sprchy s teplou vodou, velkou jídelnu a několik venkovních hřišť.

Kromě skvělého týmu zkušených vedoucích a praktikantů s námi jezdí i hvězdný tým do kuchyně, který nám po celou dobu pobytu vaří s láskou a stará se o to, abychom měli stále plná bříška a dostatek energie.

Na našem táboře nechybí celotáborová hra, která nás celým pobytem provází. Letos se chystáme na „Ostrov snů“ a už teď se nemůžeme dočkat, jaká dobrodružství na něm zažijeme – ale to se dozvíte až na táboře.

Zakládáme si na individuálním přístupu ke každému dítěti. Jsme si vědomi toho, že nám každý rodič svěřuje svůj největší poklad. V každém oddíle budujeme týmového ducha, snažíme se vést děti ke spolupráci, toleranci, zodpovědnosti, demokracii ve skupině a řešení problémů smírčí cestou. Pomocí volnočasových aktivit u dětí rozvíjíme hlavně komunikační, pohybové a sociální dovednosti.

Program tábora připravujeme tak, aby byl v první řadě pro děti zábavný, ale i naučný. Nesmíme opomenout, že celý tábor probíhá v přírodě na čerstvém, horském vzduchu. PŘÍRODA nás učí poznávat přírodní zákonitosti a my děti učíme přírodu kolem nás chránit a uctívat.

Většina organizačního týmu a vedoucích na tábor jezdí proto, že je tato „práce“ baví. Vyrostli na táborech jako děti a neopustila je chuť po dobrodružství ani v dospělosti. Moc si vážíme toho, že máme tým dospěláků i pomocníků, který má mladším generacím co předávat.

Těšíme se na každého, kdo si rád hraje a tráví čas s kamarády v přírodě.

VČAS z.s. (Volný Čas A Sranda, pro ty, co ještě nevědí…)